Новини

port logo-ua

Райвис Вецкаганс: «Зниження портових зборів залежить від узгодження зменшення частки дивідендів, які відраховуються АМПУ до бюджету»

Зниження портових зборів буде залежати від узгодження зменшення обов'язкових відрахувань від прибутку Адміністрації морських портів України (АМПУ) до бюджету у вигляді дивідендів. Про це заявив керівник Адміністрації Райвіс Вецкаганс в ході зустрічі з бізнесом в Європейській бізнес асоціації (ЄБА) у четвер, 31 серпня.

 

«Ставки портових зборів в Україні дійсно вище інших портів регіону, і їх необхідно переглядати. Але у нас різні умови. В інших країнах інвестпроекти фінансуються за рахунок цільових фондів, за підтримки уряду. Наприклад, з 2000 по 2020 роки плановані інвестиції в об'єкти транспортної інфраструктури Євросоюзу - 13,5 млрд євро, а обсяг кредитів Європейського інвестиційного банку в портові проекти за останні 13 років перевищив 10 млрд євро. Сьогодні в Україні саме портові збори є єдиним джерелом коштів для розвитку причальної і під'їзної інфраструктури, днопоглиблення, тоді як в інших країнах портові збори найчастіше є цільовими і не обкладаються податком. Але не будемо забувати, що до 75% прибутку у вигляді дивідендів АМПУ відраховує до бюджету, і лише решта спрямовується на капінвестиції. Тому логічним кроком буде зменшення розміру дивідендів підприємства до бюджету, потім - зниження портових зборів і усунення їх оподаткування. Такі наші пропозиції змін до Податкового кодексу», - підкреслив Райвіс Вецкаганс.

 

Він додав, що при узгодженні Мінфіном зниження відрахувань до бюджету з 75% до 50% дасть можливість знизити портові збори на 15%.

 

«Формуючи методику портових зборів, ми орієнтуємося на собівартість послуг і, звичайно ж, географію. У будь-якому випадку, важливо розуміти, що ці кошти повинні бути обгрунтованими і достатніми для проектів розвитку, модернізації і підвищення конкурентоспроможності портів», - зазначив керівник АМПУ.

 

2017090101

bottom logo

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2017 | Privacy policy