Новини

port logo-ua

В адміністрації морського порту "Южний" пройшло масштабне тренування з ліквідації наслідків викиду хімічно небезпечної речовини

Відповідно до розпорядження начальника адміністрації морського порту «Южний» та програми спеціальної підготовки працівників, які входять до складу формувань цивільного захисту адміністрації пройшли тренування з формуваннями цивільного захисту.

 

До тренування були залучені наступні формування цивільного захисту: ланка оповіщення та інформаційного забезпечення, ланка спостереження хімічного зараження і радіаційного контролю, протипожежна ланка, група забезпечення автомобільним транспортом, група дотримання пропускного режиму, відділ пожежної та техногенної безпеки і мобілізаційної роботи та цивільного захисту адміністрації морського порту «Южний».

 

Згідно легенди тренування, до головної диспетчерської порту надійшло повідомлення про те, що в районі причалу спостерігається хмара, пов’язана з викидом хімічно небезпечної речовини - аміаку.

 

В ході тренування були вдосконалені навички командирів формувань в організації і проведенні роботи, під час ліквідації наслідків аварії з викидом в атмосферу хімічно – небезпечних речовин. Особовим складом формувань були відпрацьовані практичні завдання по здійсненню оповіщення, веденню хімічної розвідки, запуску автоматичної станції пожежогасіння та проведенню аварійно – відновлювальних робіт.

 

Прес-служба адміністрації морського порту «Южний»

 

 

 

 

 

В Одеському порту здійснюється пілотний проект забезпечення робочих спецодягом

29 квітня представники фінської фірми «Ліндстрем» в Україні доставили комплекти нового спецодягу в Одеський морський порт. Такий подарунок отримали працівники ремонтно-будівельного управління порту до Міжнародного дня солідарності трудящих від адміністрації Одеського морського порту.

 

Керівництво порту перед службою постачання ОФ ДП «АМПУ» поставило ​​задачу: підняти рівень забезпечення працівників спецодягом до кращих світових стандартів. Після ретельного вивчення ринку цих послуг фахівці-постачальники прийшли до висновку, що найбільш вигідні умови з точки зору якості і сервісу надає фінська фірма «Ліндстрем», поінформував начальник служби постачання Андрій Негадов.

 

На відміну від традиційної схеми експлуатації спецодягу, фінська фірма пропонує спецодяг в оренду, причому на досить вигідних умовах. «Ліндстрем» без застав і передоплати, виготовляє робочий одяг з розрахунку 3 комплекти на людину (один в використанні, один в шафі, один в пранні); здійснює примірку та підгонку одягу по фігурі конкретного робітника. Крім того, компанія бере на себе щотижневе прання робочої уніформи, ремонт пошкоджень і заміну у разі повного виходу з ладу.

 

Отже, кожен робочий РСУ отримав у своє розпорядження 3 комплекти одягу. Комплект складається з футболки, куртки і напівкомбінезона, зшитих точно за розміром і з тканини відмінної якості, спеціально розробленої для робочого одягу. Причому для зварювальників поставлені костюми з особливими тканиною і пошиттям. Обслуговуюча компанія, забезпечила РСУ порту шафками з осередками для зберігання чистої «роби» і контейнерами для збору забрудненого одягу. Перед вихідними, робочий скидає в контейнер брудну спецівку, яка повернеться чистою через тиждень. У понеділок кожен робочий бере з персональної шухлядки чистий комплект. Представник компанії дав фахівцям РСУ докладні роз'яснення за схемою забезпечення, відповів на всі виниклі питання.

 

Начальник служби постачання вважає, що в разі успішної експлуатації спецодягу фінської фірми в тестовому режимі, необхідно буде розглянути питання про забезпечення всіх робочих адміністрації Одеського морського порту єдиної уніформою. Однак, вже зараз можна сказати: послуги, що надаються «Ліндстрем», вигідні порту у багатьох відношеннях, в тому числі і фінансово.

 

Одяг таке діло, що всім догодити важко. У кожного з нас на цей рахунок свої смаки, уподобання. Але у даному випадку задоволені новою спецівкою навіть жінки. А це, погодьтеся, показник.

 

4 травня робітники РСУ приступили до роботи в новій уніформі, яка в кращу сторону відрізняється від «роби» персоналу інших підрозділів.

 

Прес-служба адміністрації Одеського морського порту

 

Оформити заявку на огляд судна відтепер можна онлайн - Мінінфраструктури

Міністерство інфраструктури спільно з порталом державних послуг iGov запустили онлайн-послугу «Заявка на проведення огляду судна в експлуатації». Відтепер власники суден внутрішнього плавання мають можливість надсилати заявку в електронному варіанті з усіма необхідними документами. Ще однією перевагою є те, що судновласники отримуватимуть зворотне інформування про стан розгляду заявки та її результат. Онлайн-послуга є безкоштовною.

За даними Регістру судноплавства України, протягом 2015 року було опрацьовано 2474 заявки на проведення огляду суден. Зазначимо, що раніше подавати заявку можна було лише у регіональних представництвах ДП «Класифікаційне підприємство Регістр судноплавства України». У випадку некоректно заповнених бланків чи неповної комплектації пакету документів, власник судна був змушений повторно звертатися до інспекторів держпідприємства, що значно подовжувало та ускладнювало процедуру подання заявки. Наразі заявники мають можливість онлайн редагувати дані та додавати документи, яких не вистачає.

Запуск Міністерством інфраструктури онлайн-послуги «Заявка на проведення огляду судна в експлуатації» – це лише одна з частин великого проекту – переведення на портал державних послуг iGov організаційних процесів технічного нагляду за суднами внутрішнього плавання.

 

mtu.gov.ua

Міністерство інфраструктури ініціює створення Морської адміністрації України

Міністерство інфраструктури розробило проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання організації діяльності транспорту», яким передбачено створення та функціонування Державної служби морського і річкового транспорту України.

Основними завданнями майбутньої cлужби має бути здійснення державного нагляду і контролю за безпекою судноплавства, організація роботи Державної системи управління безпекою судноплавства.

Утворення Морської адміністрації України також підтримано громадською радою при Міністерстві інфраструктури України, Асоціацією портів України «Укрпорт» та іншими громадськими організаціями сфери морського та річкового транспорту.

Підготовча робота з утворення Державної служби морського і річкового транспорту України здійснюється з метою удосконалення системи державного управління на морському транспорті, належного виконання міжнародних зобов’язань у сфері морського транспорту та імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Плану дій Кабінету Міністрів України на 2016 рік та на підставі рішення Комітету Верховної ради України з питань транспорту від 10 жовтня 2015 року, доручення віце-прем’єр-міністра України від 23.12.2015 №51468/0/1-15 «До звіту Урядової комісії з розслідування причин аварії з судном «Иволга», що сталася 17 жовтня 2015 р. у Чорному морі, від 03.11.15» та рекомендацій консультативної місії в Україні експертів Міжнародної морської організації (14-18 грудня 2015 року).

 

mtu.gov.ua

У Херсонському порту провели навчання з цивільного захисту

Дводенні об'єктові навчання підрозділів цивільного захисту проведено в акваторії Херсонського морського порту.

«У ході навчань фахівці порту відпрацювали тактику дій в умовах надзвичайних ситуацій, а саме - взаємодію органів управління в проведенні аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт в акваторії і на території порту, - розповів провідний фахівець відділу мобілізаційної роботи та цивільного захисту Херсонської філії ДП «АМПУ» Анатолій Чурсін. - Ці навчання, фактично, підвели підсумки трьох останніх років занять і тренувань всіх наших підрозділів цивільного захисту».

Стартували підсумкові навчання з дій аварійно-технічної команди, якій довелося «розбирати завали», що утворилися в результаті сильного вітру. На території ремонтно-будівельної дільниці розгорнулися масштабні аварійні роботи за участю спеціальної техніки. Навчальні заняття максимально наблизили до реальної ситуації проливний дощ і сильний вітер.

«Коротке замикання» електропроводки призвело до «пожежі» в столярному цеху.

Злагоджені дії аварійно-технічної команди дозволили оперативно розібрати «завали», пожежній команді - локалізувати «вогнище загоряння», санітарному ланцюгу - надати «постраждалим» необхідну медичну допомогу.

Другий етап навчань пройшов на воді. Тут відзначилися морський аварійно-рятувальний загін і спеціальна команда з ліквідації розливу нафтопродуктів.

«За легендою навчань, негода і сильний вітер призвели до зіткнення буксиру з плавбункерувальником, в результаті чого одне з суден отримало пробоїну, - пояснює вступну командир загону, начальник портофлоту Юрій Волошин. - Сталося витікання нафтопродуктів, більш того - при зіткненні виникла пожежа на плавбункерувальнику, одна людина виявилася за бортом. Екіпажі суден відразу ж доповіли ситуацію диспетчеру порту, прийнявши термінові заходи для порятунку людини за бортом, медична служба надала йому необхідну допомогу. Одночасно приступили до гасіння пожежі, використовуючи всі наявні засоби. Вважаю, що екіпажі суден діяли в надзвичайних умовах чітко і злагоджено».

Не підвів й пожежний катер «Відважний», який доставив на ділянку розливу бонове огородження і нейтралізуючі матеріали. Але перш ніж приступити до ліквідації плями, оперативна команда провела його розвідку - визначила розміри, швидкість руху.

У підсумку - мета навчань досягнута. Особовий склад аварійно-рятувальної служби та спецпідрозділів цивільного захисту отримав додаткові знання і навички дій в складних ситуаціях, а також ясне розуміння задач, які слід вирішувати при виникненні різних катастроф.

Прес-служба Херсонського морського порту

 

 

До Дня Перемоги в Ренійському порту відновили понтонний причал

Після тривалої перерви та пошкодження льодоходом взимку 2014 року адміністрація Ренійського морського порту відновила понтонний причал морського вокзалу – один з міських символів.

 

Конструкцію понтону відремонтовано силами фахівців Ренійського морського порту. А спільними зусиллями працівників гавані та комунальників міста впорядкована територія довкола морського вокзалу.

 

«Адміністрація морських портів України прийняла рішення відремонтувати верхню і нижню набережну і встановити плавпричал, щоб в День Перемоги ветерани змогли за давньою традицією опустити на воду вінок в пам'ять моряків-дунайців, загиблих в роки Другої світової війни, - повідомив начальник Ренійського морвокзалу Віктор Зорін. - У найближчі дні до причалу буде підведена електрика і встановлені сигнальні вогні, після чого до нього відкриється доступ ренійців і гостей міста».

 

Прес-служба Ренійського морського порту

 

 

 

 

bottom logo

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2015 | Privacy policy