Новини

port logo-ua

З причалу Одеського порту стартував міжнародний проект з дослідження глибин Чорного моря

23 травня на 15 причалі Одеського порту (пасажирський комплекс) відбулися прес-конференція та екскурсія на науково-дослідне судно «Маре нігрум» (MARE шдгіт), приурочені до старту україно-грузинських Чорноморських досліджень (EMBLAS). Проект фінансується ООН і ЄС і є у багатьох відношеннях унікальним. Протягом місяця науковці України та Грузії спільно з колегами з Румунії і Болгарії, вивчать стан прибережної акваторії і економічної зони 2 держав.

 
Як зауважив керівник групи експертів проекту Ярослав Слободник, дане дослідження є для України і Грузії дуже важливою віхою процесу євроінтеграції.
 
Вивчення далекої акваторії української частини Чорного моря не проводилися давно. Але унікальність цієї експедиції не тільки в цьому, а й у тому, що багато досліджень, такі, наприклад, як спостереження життя в товщі вод без кисню, скринінг нових органічних забруднювачів, розробка «Фейсбуку» чорноморських дельфінів та ін., раніше не проводилися. Про це на прес-конференції розповіли представникам одеських і центральних ЗМІ представники Українського наукового центру екології моря Мінприроди України.
 
У прес-конференції також взяли участь юні гідробіологі, які своїми виступами довели, що внести вклад у вивчення екосистеми Чорного моря, можна і без спеціальних наукових знань і складної техніки. З ініціативи академіка Ювеналія Зайцева учні двох одеських шкіл провели вивчення фауни прибережної зони і забезпечили вчених Інституту морської біології НАНУ дуже важливою інформацією, повідомив представник інституту Борис Александров. Своїми враженнями від участі в науковому експерименті захоплено поділилися самі діти.
 
Для всіх учасників прес-конференції члени міжнародної експедиції провели екскурсію по науковому судну «Маре нігрум», продемонстрували наявні на борту оснащення для глибоководних досліджень і лабораторії.
 
Прес-служба адміністрації Одеського морського порту

 

 

До відкриття міжнародного круїзного форуму в Одесі залишився місяць: Одеський порт відвідав генсек Асоціації Medcruise пан Танос Палліс

20 травня, в рамках підготовки до 48-ї Генеральної асамблеї європейської круїзної Асоціації Medcruise, яка повинна відбутися в Одесі 22-25 червня ц.р., наше місто відвідали генеральний секретар Medcruise пан Танос Палліс і представник секретаріату Асоціації пані Клеопатра Арапі (обидва - Греція). Гостям була надана можливість проінспектувати інфраструктуру, яка буде задіяна в прийомі учасників і проведенні основних заходів Генасамблеї (конференц-зали, готель, екскурсійні об'єкти і т.д.), після чого відбулася їх зустріч з начальником адміністрації Одеського морського порту Михайлом Соколовим.

В ході бесіди сторони обмінялися інформацією щодо програми майбутнього круїзного форуму, обговорили ряд організаційних моментів.

М.Соколов висловив подяку секретаріату найбільшої в світі Асоціації круїзних портів за підтримку зусиль адміністрації Одеського порту з розвитку індустрії морських подорожей в Чорноморському регіоні та підкреслив значення майбутньої Генасамблеї Medcruise для укріплення міжнародного туристичного іміджу Одеси та України в цілому.

У свою чергу Т.Палліс і К.Арапі відзначили високий рівень підготовки до майбутнього форуму в Одесі і висловили надію, що 48 Генасамблея Medcruise, яка буде проходити в рік 20-річчя заснування Асоціації, послужить імпульсом для залучення в басейни Середземного і Чорного морів нових суден і нових туристів, відкриє нові цікаві маршрути.

Довідка: Асоціація круїзних портів Середземного моря Medсruise заснована в 1996 році. На сьогоднішній день це найбільша в світі асоціація портів, судноплавних компаній, туроператорів та інших структур, що працюють в індустрії круїзного туризму. Вона об'єднує понад 100 портів Середземного, Чорного і Червоного морів, Ближньої Атлантики і 35 міжнародних компаній - всього 104 суб'єкти. Одеський порт відновив членство в асоціації в 2008 році, з 2011 року представники адміністрації порту входять до складу Ради директорів цієї організації.

Прес-служба адміністрації Одеського морського порту

 

 

Анонс: Круглий стіл «Майбутнє українських портів - погляд зсередини»

Інформаційний сервіс «Промислові вантажі» ініціював проведення круглого столу «Майбутнє українських портів - погляд зсередини» для зміцнення діалогу між представниками виконавчої влади, адміністративних відомств, галузевих підприємств державної та приватної форм власності.

В ході зустрічі планується обговорення актуальних для портового співтовариства питань, зокрема, таких важливих тем як: форми і механізми реалізації державно-приватного партнерства в українських портах, дерегуляція в портах.

У круглому столі «Майбутнє українських портів - погляд зсередини» візьмуть участь:
• представники Міністерства інфраструктури України,
• керівництво і начальники філій АМПУ,
• директори державних і приватних стивідорних компаній,
• представники галузевих асоціацій та громадських організацій.

Захід відбудеться в залі засідань адміністрації Одеського морського порту (Митна пл.1) 25 травня в 10.00

До уваги представників засобів масової інформації!

Акредитація проводиться за телефоном прес-служби ДП «АМПУ» 0487759440 (Станіслав Мусатов) до 13.00 24 травня 2016 року.

Прес-служба ДП «АМПУ»

В ДП «МТП «ЮЖНИЙ» пройшов конкурс професійної майстерності серед пожежних

 Конкурс професійної майстерності серед працівників загону пожежної безпеки пройшов 20 липня. За звання «кращий» пожежні боролися у конкурсі «багатоборство пожежного».

У змаганнях взяли участь 11 пожежних. Конкурс включав 4 види завдань, максимально наближених до реальних надзвичайних ситуацій.

Перше завдання – «підйом по підвішеній штурмовій драбині у вікно 4-го поверху навчальної вежі». Кращий результат у цьому завданні продемонстрував пожежний Невестенко Денис.

У завданні «підйом по встановленій трьохколінній драбині у вікно 3-го поверху навчальної вежі» кращу професійну майстерність показав пожежний Бугайчук Іван.

Наступним завданням було «в'язання подвійної рятувальної петлі з одяганням її на потерпілого пожежним», на якого було вдягнено ізолюючий апарат. Швидше за всіх з цим завданням впорався Бугайчук Іван.

У завданні на швидкість «прокладення рукавної лінії від розгалуження» кращу професійну майстерність показав переможець у першому завданні пожежний Невестенко Денис.

За загальним підсумком конкурсу по бальний системі кращим пожежним підприємства у 2016 році став Юрій Веселов. Друге місце розділили пожежні - Невестенко Денис і Бугайчук Іван.

Члени журі оцінили високий рівень підготовки усіх учасників і швидкість виконання конкурсних завдань.

Самі ж конкурсанти впевнені, що запорука успіху – це щоденні тренування. А подібні змагання допомагають на належному рівні підтримувати професійні навички і майстерність.

Директор ДП «МТП «Южний» Олександр Лагоша: «Від професійності пожежних залежить життя людини. Саме тому ми приділяємо велику увагу пожежній безпеці на підприємстві. А цьогорічні змагання ще раз довели, що наша високопрофесійна пожежна команда завжди готова до будь-яких випробувань».

Начальник загону пожежної безпеки (ЗПБ) ДП «МТП «Южний» Олександр Сергєєв: «Завдання у конкурсі були складними. Щоб виконувати їх на «відмінно», потрібні місяці і навіть роки тренувань. Наші пожежні – найкращі і вони знову це довели».

 

 

 

 

 

Перше судно було оформлено з використанням електронного приймального акту і електронного доручення на навантаження

На минулому тижні судно Аmar MeraY T (прапор Беліз) було оформлено на терміналі «Порто-сан» Одеського морського порту з використанням електронного приймального акту, а також електронного доручення на навантаження. В рамках використання інформаційної системи портового співтовариства реалізований черговий етап розвитку електронного документообігу при оформленні експортних вантажів.

Нагадаємо, згідно з впровадженого в жовтні 2015 року етапу технологічної схеми оформлення вантажів, усі навантажені транспортні засоби при в'їзді на територію порту оформляють електронну заявку. Портовий оператор, в свою чергу, на підставі електронної заявки створює електронний приймальний акт і електронне доручення на навантаження.

Таким чином, виключається можливість механічної помилки при заповненні документів.

Прес-служба ДП «АМПУ»

Найближчими роками Україна може зробити морську галузь блискучою, - Володимир Омелян

Вже найближчими роками Україна може зробити морську галузь блискучою. Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час зустрічі із колективом Миколаївського морського порту, яка відбулась 21 травня 2016 року в рамках робочого візиту міністра до Миколаївської області.

"Для цього є всі передумови: інтерес іноземних інвесторів, високоякісні фахівці, а головне - бажання і воля", - заявив В. Омелян. Міністр наголосив, що питання майбутнього розвитку морських портів вирішуватиметься виключно після обговорення з представниками трудових колективів, громадськості та органів державної влади. За словами В.Омеляна, в рамках децентралізації до наглядової ради порту мають увійти представники місцевих громад, центральних органів влади та співробітники порту.

"Таким чином кожен робітник буде зацікавлений у розвитку порту та галузі загалом", - підкреслив міністр.

 

mtu.gov.ua

bottom logo

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2015 | Privacy policy