Новини

port logo-ua

Філію «Дельта-лоцман» ДП «АМПУ» відвідала делегація ділових кіл Королівства Бахрейн та Китайської Народної Республіки

24 травня філію «Дельта-лоцман» державного підприємства «Адміністрація морських портів України» відвідала делегація ділових кіл Королівства Бахрейн та Китайської Народної Республіки. Захід відбувся в рамках робочого візиту делегації до Миколаївської області.

 

В заході прийняли участь заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації Вячеслав Бонь та голова постійної комісії Миколаївської обласної ради з питань житлово-комунального господарства, регулювання комунальної власності, приватизації та капітального будівництва Геннадій Ташлик.

 

До складу іноземної бізнес-делегації увійшли Ібрагім Альфахад, голова правління EAG Development (Королівство Бахрейн), Хаді Алалаві, генеральный менеджер EAG Development та Цін Цай генеральний менеджер зовнішньоекономічного відділу China State Construction Harbour Construction Co. Ltd. (Китайська держана будівельна компанія «Будівельна гавань»).

 

Начальник філії «Дельта-лоцман» ДП «АМПУ» Олександр Голодницький ознайомив представників іноземної делегації з основними напрямками діяльності філії, провів оглядову екскурсію по тренажерному центру підготовки та перепідготовки лоцманів і лоцманів-операторів та проінформував щодо перспектив розвитку морегосподарського комплексу Миколаївщини, зокрема, щодо проектів реконструкції Бузько-Дніпровського лиманського каналу.

 

В свою чергу, Ібрагім Альфахад та Цін Цай проінформували представників української сторони щодо досвіду їх компаній з проектування та будівництва масштабних гідротехнічних споруд, зокрема, терміналів Шанхайського морського порту тощо, та висловили зацікавленість щодо участі в реалізації проектів реконструкції Бузько-Дніпровського лиманського каналу як в частині виконання будівельних робіт, так і в частині їх фінансування.

 

 

Змінено графік роботи дипломно-паспортних відділів

З метою підвищення якості надання послуг та для зручності заявників, змінено графік роботи дипломно-паспортних підрозділів служб капітанів морських портів.

З 1 червня прийом та видача документів командного і рядового складу дипломно-паспортними підрозділами ведеться щоденно та за наступним графіком:

- прийом документів - з 9.00 до 12.00
- видача документів - з 14.00 до 16.00

Нагадаємо, дипломно-паспортні відділи працюють в капітаніях Одеського, Іллічівського, Маріупольського, Херсонського, Ізмаїльського та Миколаївського морських портів.

Прес-служба ДП «АМПУ»

Компанії Одеського порту погодилися дотримуватися єдиних стандартів безпеки праці

Адміністрацією Одеського порту розроблено «Положення про співробітництво в питаннях безпечної організації та проведення робіт у порту». Документ встановлює основні напрямки, принципи та форми взаємодії між суб'єктами господарювання з метою дотримання єдиних стандартів безпеки праці на території Одеського порту. Положення також закріплює за адміністрацією порту роль координатора в питаннях забезпечення безпечного проведення робіт в порту в межах повноважень, покладених на неї законодавством України.

 

За інформацією Андрія Куликова, начальника служби охорони праці ОФ ДП «АМПУ», свої підписи під «Положенням про співпрацю...» на даний момент поставили керівники 12 великих підприємств державного і приватного сектора, в т.ч. ОФ ДП «АМПУ», ДП «ОМТП», ДП «ГПК Україна», ТОВ «Бруклін-Київ», ТОВ «Олімпекс купе Інт.», ТОВ «Новотех-термінал», ТОВ «Новолог», ТОВ «Металзюкрейн Корп. ЛТД» та ін. Текст документа і список компаній, які дали згоду дотримуватися єдиних правил і підходів в питаннях безпечного проведення робіт, розміщені на офіційному сайті адміністрації Одеського морського порту.

 

- Цей список - не остаточний. Сподіваюся, що незабаром до нього увійдуть і інші фірми. Дотримання вимог безпеки праці усіма суб'єктами господарювання є принциповою позицією адміністрації порту. І ця позиція продиктована, перш за все, турботою про життя і здоров'я всіх працівників, незалежно від того, де вони працевлаштовані - в державному підприємстві, чи у приватній компанії, - підкреслив А.Куликов.

 

Прес-служба адміністрації Одеського морського порту

24 травня 2016 року в Одеському апеляційному господарському суді відбулась науково-практична конференція, яку відвідали спеціалісти ДП «АМПУ».

З нагоди 25-річчя утворення господарських (арбітражних) судів України у приміщенні Одеського апеляційного господарського суду відбулась науково-практична конференція на тему: «Виклик часу – вдосконалення господарської юрисдикції. Спеціалізація розгляду спорів – запорука якості судочинства».

Для забезпечення всебічного діалогу та ефективної співпраці на науково-практичну конференцію було запрошено суддів Вищого господарського суду України та господарських судів Одеського апеляційного округу, представників Державної судової адміністрації України, Національної школи суддів України, Фонду державного майна України, прокуратури, адвокатури, бізнес-спільноти, науковців, представників великих державних підприємств, тощо.

У зазначеній конференції прийняли участь голова Вищої ради юстиції України Бенедисюк Ігор Михайлович, голова Вищого господарського суду України Львов Богдан Юрійович з доповіддю «Актуальні проблеми діяльності господарських судів в умовах реформування судової системи України», секретар першої судової палати суддя Одеського апеляційного господарського суду Мишкіна Марина Альбертівна з доповіддю «Порівняльний аналіз процесуальних засобів вирішення судами окремих юрисдикцій спорів, що виникають у сфері господарських відносин», ректор Національної школи суддів України Оніщук Микола Васильович.

З доповідями по темі «Функціонування господарських судів як запорука якісного та оперативного судочинства» виступили член Вищої ради юстиції України, науково-консультативної ради при Вищому господарському суді України, кваліфікаційної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області, Ради з питань судової реформи при Президенті України та Конституційної Комісії при Президенті України Беляневич Вадим Едуардович, представник Одеської області Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, адвокат Подольна Тетяна Альбертівна, начальник адміністрації Одеського морського порту Соколов Михайло Юрійович, начальник юридичної служби державного підприємства «Адміністрація морських портів України» Ковріжних Ірина Савватіївна та інші.

Це не перший захід Одеського апеляційного господарського суду, на який запрошуються юристи ДП «АМПУ». У минулому році юристи підприємства приймали участь у дискусії щодо судових справ по договорам сервітуту, які мали велике значення для АМПУ.

Понад 81 справу на суму більше 62 млн грн. становили позови, пов'язані із стягненням заборгованості за встановленими сервітутами на особливу категорію нерухомого майна - причали.

Наприклад: справа № 916/729/15-р за позовом АМПУ в особі Іллічівської філії до ДП «Іллічівський морський торговельний порт» про стягнення заборгованості в сумі 9 725 485, 64 грн. за договором про встановлення сервітуту на причали і причальну інфраструктуру № 57-П-ІЛФ-15/97-про від 31.03.2014. Рішенням господарського суду Одеської області від 14.04.2015, залишеним в силі постановою Одеського апеляційного господарського суду від 02.06.2015 та Вищого господарського суду України від 01.09.2015, позовні вимоги АМПУ задоволені.

Всього по Іллічівській філії ДП «АМПУ» розглядалося 60 справ, стягнуто заборгованості за договорами сервітуту на суму 30 900 882,13 грн. та зараховано на рахунок АМПУ.

По Одеській філії ДП «АМПУ» розглядалося 10 справ, стягнуто заборгованості за договорами сервітуту на суму 3 100 094,12 грн.

По філії «Южний» ДП «АМПУ» розглядалося 4 справи, стягнуто заборгованості за договорами сервітуту на суму 13 631 896,32 грн.

По Білгород-Дністровській філії ДП «АМПУ» розглядалася одна справа, стягнуто заборгованості за договорами сервітуту на суму 836 309,83 грн.

По філії «Октябрьск» ДП «АМПУ» розглядалося 2 справи, стягнуто заборгованості за договорами сервітуту на суму 846 267,48 грн.

По Ізмаїльській філії ДП «АМПУ» розглядалося 4 справи, стягнуто заборгованості за договорами сервітуту на суму 1 266 953,99 грн. При цьому продовжує розглядатися три справи про стягнення заборгованості за договорами сервітуту на суму 11 982 011,03 грн.

Справи про сервітути – це дуже непрості і резонансні справи, в яких позивач і відповідач були державними підприємствами, що перебувають у сфері управління одного міністерства. Вперше в Україні в таких масштабах щодо майна з особливим статусом був застосований інститут сервітуту (право користування чужим майном).

У зв'язку з перерахованими вище обставинами доказова база була досить складна і суперечлива, що підтверджується тим, що позиція Вищого господарського суду України з цих справ була різна. По двох справах з 81 ВГСУ скасовував рішення судів першої і другої інстанцій.

В роботі конференції також прийняли участь начальник юридичного відділу юридичної служби ДП «АМПУ» Панчук Анна Олександрівна, заступник начальника юридичного відділу юридичної служби ДП «АМПУ» Карасьова Олеся Володимирівна, в.о. начальника відділу з питань захисту інтересів підприємства на тимчасово окупованих територіях півострова Крим юридичної служби ДП «АМПУ» Юраш Наталія Василівна, начальник відділу договірної роботи юридичної служби ДП «АМПУ» Терпіловський Олег Миколайович, керівники юридичних служб філії «Дельта-лоцман» ДП «АМПУ» Табула Олена Михайлівна, філії «Октябрьск» ДП «АМПУ» Коробченко Антоніна Володимирівна, Ізмаїльської філії ДП «АМПУ» Коновалов Денис Олександрович та працівники юридичних служб інших філій АМПУ.

 

 

bottom logo

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2015 | Privacy policy