Новини

port logo-ua

В адміністрації морського порту «Южний» вчилися ліквідувати вибуховий пристрій

14 червня 2016 року в адміністрації морського порту «Южний» пройшло спільне тренування працівників служби морської безпеки адміністрації та поліції охорони УПО в Одеській області з питань організації оповіщення і взаємодії при виявленні на території адміністрації підозрілого предмету, зовні схожого на вибуховий пристрій.

 

За умовами тренування, піший патруль у складі працівників СМБ та поліції охорони, під час здійснення патрулювання біля опори суднонавантажувача, виявив підозрілий предмет, зовні схожий на вибуховий пристрій.

 

Згідно відпрацьованого алгоритму, працівники охорони доповіли про виявлення начальнику зміни загону загальної охорони СМБ, який в свою чергу сповістив про подію керівництво СМБ та отримавши необхідні розпорядження, щодо подальших дій, здійснив оповіщення взаємодіючих служб та органів, відповідно до схеми оповіщення. Доступ до небезпечної зони працівників адміністрації та сторонніх організацій було заблоковано.

 

Поставлені учбові цілі тренування виконані в повному обсязі.

 

За результатами тренування керівництвом служби морської безпеки адміністрації морського порту «Южний» було проведено аналіз дій працівників СМБ і підрозділу поліції охорони.

 

Прес-служба адміністрації морського порту «Южний»

 

Пішов з життя Віталій Петрович Крапива

15 червня 2016 року на 68-му році пішов з життя Віталій Петрович Крапива, один з найавторитетніших керівників підприємств морської галузі, Заслужений працівник транспорту України, Почесний працівник морського флоту СРСР, Почесний працівник морського і річкового транспорту, кавалер ордена «За заслуги» І, ІІ і ІІІ ступенів, Почесний працівник ММФ.
З 1992 року, протягом 19 років Віталій Петрович очолював Спеціалізований морський порт «Октябрьск». Під його керівництвом порт тричі отримував пам'ятні знаки «Золота тонна» Національного морського рейтингу України за досягнення рекордних показників вантажообігу, регулярно покращуючи свої показники.

В результаті реорганізації портової галузі в червні 2013 року був призначений Першим заступником начальника адміністрації Спеціалізованого морського порту «Октябрськ».

Це була людина високих моральних принципів: завжди ввічливий і чуйний в стосунках з колегами. Енергійність, інтелігентність, і спокій Віталія Петровича завоювали незаперечний довіру і глибоку повагу колег. Його слово було беззаперечним авторитетом для всіх.

Трудові колективи адміністрації Спеціалізованого морського порту «Октябрськ» та ДП «СМП Октябрьск» висловлюють свою скорботу і щире співчуття родині Віталія Петровича Кропиви, рідним, близьким, друзям.

Прощання з Віталієм Петровичем Крапивою відбудеться 18 червня з 10.00 до 12.15 в Миколаївській обласній державній адміністрації за адресою: м.Миколаїв, вул. Адміральська, 22.

 

 

Віце-Прем'єр-міністр України Володимир Кістіон відвідав будівельні об'єкти Одеського порту

14 червня відбувся візит Віце-Прем'єр-міністра України Володимира Кістіона в Одеський порт. Високого гостя зустрічали в.о. голови ДП «АМПУ» Юрій Наконечний та в.о. начальника адміністрації Одеського морського порту Руслан Сахаутдінов.

Віце-Прем'єр-міністр ознайомився з ходом реконструкції морського вокзалу та провів робочу нараду за участю представників ДП ​​«АМПУ», Одеського порту, генерального підрядника (компанії «Укрзв’язокгідробуд»), а також керівництва ОДА та митної служби. Були розглянуті проблемні питання, що виникли в ході реконструкції.

У той же день Володимир Кістіон відвідав причал 1-з, який будується адміністрацією Одеського морського порту під створення зернового перевантажувального комплексу стивідорної компанії «Бруклін - Київ».

 

Прес-служба адміністрації Одеського морського порту

Одеський порт у сфері інтересів аграріїв США

14 червня Одеський порт відвідала делегація США. В її складі заст. міністра сільського господарства Майкл Скьюзі, в.о. заступника Голови Місії (радник з економічних питань) Вильям Лейтінен, дипломат економічного відділу Посольства США в Україні Мішель Хойт, відповідальні співробітники Адміністрацій різних штатів, які відповідають за сільське господарство, представники ТОВ «АДМ-Україна». Мета візіту - знайомство з виробництвом зерна в Україні, переробними потужностями і експортними можливостями країни.

Делегацію приймали головний диспетчер адміністрації Одеського порту Денис Карпов, начальник служби розвитку круїзного туризму та зовнішніх зв'язків Олег Фетисенко, гендиректор ТОВ «АДМ-Україна» Ірина Присяжнюк, голова правління ПрАТ «Укрелеваторпром» Іван Буценко, заст. голови правління Юрій Кізлевич.

Візит делегації складався з двох частин. Спочатку відбулася ділова зустріч членів делегації США В.Лейтінена і М.Хойт з Д.Карповим і О.Фетисенко. Американських гостей цікавили питання, що стосуються імплементації положень Закону «Про морські порти України», дерегуляційних заходів, що застосовуються останнім часом в портах і їх вплив на діяльність підприємства, якість послуг, що надаються, а також стратегія розвитку Одеського порту, стивідорних компаній, які здійснюють господарську діяльність на території підприємства.

У другій частині візиту, в якій взяли участь Майкл Скьюза, працівники аграрного сектора штатів США, представники ТОВ «АДМ-Україна», ПрАТ «Укрелеваторпром» відбулося кілька презентацій.
Першу презентацію про існуючі можливості Одеського порту і стратегії його розвитку, зробив Д.Карпов. Основний упор був зроблений на розвиток підприємства і інвестиційні проекти, що знаходяться в активній стадії реалізації. Зокрема, контейнерний термінал на Карантинному молу (проект включає штучно утворена територія терміналу - 19,3 га, 2 причалу довжиною 650 м, операційна акваторія - проектна глибина - 15 м, хвилелом довгою - 900 м); будівництво зернового терміналу на Андросовському молу (причал довжиною 254 м, операційна акваторія - 15 м (проектна глибина), потужність зернового комплексу - 4 млн. т зерна на рік, можливість одноразового зберігання-241 тис. т); четверта черга зернового терміналу в тилу причалів №№ 3,4, яка дозволить збільшити обсяг одноразового зберігання зерна до 194 тис. т (проти нинішніх - 124 тис.т). Після реалізації проекту потужність терміналу зросте до 3,2 млн.т (зараз-2,2 млн.т); реконструкція причалу №7 з подальшим будівництвом в його тилу зернового терміналу (проект включає причал довжиною 354 м, глибина - близько 13,5 м, потужність терміналу -1-1,5 млн. т).

Презентація, яку представив Рубен Бєляєв, радник з питань відносин з держорганами ТОВ «АДМ-Україна», була присвячена діяльності корпорації «АДМ» (Archer Daniels Midland) в Україні. Як зазначив радник, компанію «АДМ» в Україні представляють 6 лінійних елеваторів, один морський - ПрАТ «Укрелеваторпром», а також маслоекстракційний завод «АДМ-Іллічівськ». Після презентації Р.Беляеву були задані питання, що стосуються зернового потенціалу України.

Третя презентація - ПрАТ «Укрелеваторпром» відбулася безпосередньо на 43 причалі Хлібної гавані, де розташований морський елеватор і відбувається навантаження зернових на судна. Ю.Кізлевич розповів гостям про структуру елеватора, його можливості, операціях з приймання зернових. «Укрелеваторпром», один з найбільших елеваторів компанії «АДМ» в Україні, ємність якого становить 210 тис. т. Зерно надходить на елеватор двома видами транспорту-залізницею і автотранспортом .. Станція розвантаження вагонів розрахована на 120 вагонів на добу. Ділянка прийому автотранспорту здатна прийняти 170 автомашин. Суднонавантажувальна машина відвантажує на судна зерно з інтенсивністю 1200 т на годину. Як зазначив Ю.Кізлевич, вперше за роки роботи на території Одеського порту в 2015 р. колектив «Укрелеваторпром» переробив на експорт 3 млн. т зернових вантажів. М.Скьюзі проявив інтерес до процесу приймання зернових: як і в яких обсягах елеватор приймає зерно.

Прес-служба адміністрації Одеського морського порту

 

"Бориваж" збільшить потужності зі зберігання зернових в 2-2,5 рази в порту «Южний»

Зерноперевалочний термінал ТОВ "Бориваж" (порт «Южний») планує розширити потужності зі зберігання зернових. Зокрема, на першому етапі в поточному році планується побудувати силосне сховище і таким чином збільшити обсяг одноразового зберігання зерна на 30 тис. тонн до 150 тис. тонн. Про це розповів фінансовий директор компанії Олександр Коваль, передає АПК-Інформ.

 

За його словами, в найближчі три роки термінал має намір збільшити потужності зберігання до 240-300 тис. тонн. Тобто в порівнянні з поточною пропускною спроможністю зростання складе 2-2,5 рази.

 

В даний час загальна потужність перевалки терміналу «Бориваж» становить 2 млн тонн зернових на рік. Глибина біля причалу дозволяє терміналу завантажувати судна вантажопідйомністю до 100 тис. тонн. Пропускна здатність по залізниці становить близько 130 вагонів на добу, а майданчик для відстою автомобілів дозволяє приймати більше 100 машин.

 

cfts.org.ua

В Ізмаїльській філії ДП «АМПУ» проведено пожежно-тактичне навчання

13 червня в Ізмаїльській філії ДП «АМПУ» було проведено пожежно-тактичне навчання з гасіння умовної пожежі із залученням пожежно-рятувальної команди, нафтозбирача «Сборщик-6» філії, що пристосований для цілей пожежогасіння та добровільної пожежної дружини державного підприємства «Ізмаїльській морський торговельний порт». Метою навчання є відпрацювання оперативної картки пожежогасіння складу №6 (на території якого відбувалося умовне займання), відпрацювання дій особового складу пожежно-рятувальної команди філії щодо бойового розгортання та гасіння пожежі в складі та взаємодія сил і засобів особового складу пожежо-рятувальної команди філії та добровільної пожежної дружини державного підприємства «Ізмаїльській морський торговельний порт».

 

 

Порошенко має намір зняти проблему завищених портових зборів і доступу до причалів

Президент України Петро Порошенко заявив про намір спільно з урядом розв'язати проблему завищених портових зборів у морських портах України та доступу до причалів.

"Незважаючи на позитивні тенденції в економіці України та інвестиційному кліматі, інвестори досі, на жаль, вимушені стикатися з перешкодами, наприклад із надзвичайно високими портовими зборами, які роблять українські порти менш конкурентоздатними", - сказав він під час запуску виробничо-перевантажувального комплексу групи Bunge (США) в Миколаївському морському порту в середу.

Другим проблемним питанням, за словами президента, є забезпечення доступу до причалів як до стратегічних об'єктів та створення умов для їх передачі в користування інвестору.

"Упевнений у тому, що найближчим часом ми, спільно з урядом, вирішимо і ці проблеми. Я запевняю інвесторів у щирих намірах робити все, що в моїх силах для забезпечення політичної та економічної стабільності в Україні", - резюмував П.Порошенко.

 

interfax.com.ua

У Миколаївському порту відкрито новий зерновий комплекс

Президент України Петро Порошенко відкрив в Миколаївському морському порту виробничо-перевантажувальний комплекс групи компаній BUNGE. Пан Порошенко зазначив, що країні як повітря потрібні інвестиції. В першу чергу для такої важливої галузі як сільське господарство. При цьому Президент зазначив, що інвестори вірять в українську економіку:

 

-Відкриття Цього комплексу означає віру інвесторів в економічне майбутнє України. Це не просто слова, це голосування за Україну грошима. Грошима американського інвестора, який створює нові робочі місця, грошима, які наповнюють державний і місцеві бюджети. «Це збільшує валютну виручку України і зміцнює курс національної валюти», - сказав він у своєму виступі.

 

Вантажообіг виробничо-перевантажувального комплексу становитиме понад 2 млн тонн на рік. Загальна вартість проекту - 180 млн доларів, що на сьогоднішній день є однією з найбільших американських інвестицій в економіку України. Виробничо перевалочний комплекс групи компаній BUNGE розташований в тилу 13-14 причалів Миколаївського морського порту. В результаті реалізації проекту створено понад 170 нових робочих місць.

 

Відзначимо, що в 2010 в Миколаївському морському порту компанією BUNGE завершено будівництво комплексу з перевантаження зернових вантажів в тилу причалу №14 загальною вартістю 100 млн доларів США. За 2015/2016 маркетинговий рік через зерновий термінал BUNGE в Миколаївському морському порту було перевантажено понад 3 млн тонн вантажів

 

Довідка:
Bunge Limited - американська агропромислова компанія. Штаб-квартира розташовується в Нью-Йорку.

 

Заснована в 1818 році в Амстердамі. Компанія Bunge Limited один з лідерів світового зернового ринку, найбільший в світі постачальник сої, найбільший в світі виробник олії. Веде свою діяльність в: Індії, Бразилії, Північній Америці, Європі.

 

Загальна чисельність персоналу (перший квартал 2006 року) - 23,5 тис. осіб. Виручка Bunge в 2008 році - $ 52,574 млрд, чистий прибуток - $ 1,064 млрд

 

В адміністрації СМП «Октябрьск» відбулася нарада трудового колективу

14 червня в адміністрації СМП «Октябрьск» пройшла нарада трудового колективу, присвячена питанням внесення змін до Колективного договору.

Так, у своєму виступі в.о. начальника служби охорони праці Михайло Власенко підкреслив важливість внесення змін до частини своєчасного забезпечення співробітників спецодягом, спецвзуттям, а також засобами індивідуального захисту.

«Комісією переглянуті норми видачі спецвзуття, спецодягу та інших засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору. Керівників структурних підрозділів прошу звернути увагу на своєчасне подання заявок на покупку спецвзуття, спецодягу та інших засобів індивідуального захисту для своїх працівників» - підсумував у своєму виступі в.о. начальника служби охорони праці. З даного питання було одноголосно прийнято позитивне рішення.

Також начальник адміністрації Андрій Єгоров підкреслив важливість питань, що стосуються розвитку порту і забезпечення соціальних гарантій на підприємстві.

Прес-служба адміністрації СМП «Октябрьск»

 

В АМПУ обговорили шляхи вирішення проблемних питань функціонування морських портів

В АМПУ відбулась нарада під головуванням віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона за участю заступника міністра інфраструктури України Надії Казначеєвої. На нараді були присутніми керівники Адміністрації морських портів, начальники морських гаваней.

Під час наради портовики наголосили на нагальній необхідності внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року №1156, яка встановила норму відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку державними підприємствами на рівні 75%. Фахівці галузі звернулись до віце-прем’єр-міністра із проханням посприяти поверненню до нормативу відрахувань частини чистого прибутку у розмірі 30%.

«При збереженні норми в 75% відрахувань до державного бюджету, при плані капітальних інвестицій на 2016 рік близько 3 млрд гривень, на розвиток стратегічної інфраструктури морських портів залишається лише 720 млн гривень. Це змушує нас шукати інші джерела фінансування, як кредитні ресурсі, лізинг, інші можливості, - підкреслив в.о. голови ДП «АМПУ» Юрій Наконечний.

Окрім того, портовики звернули увагу Володимира Кістіона на необхідність внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 року №560 та від 8 вересня 1997 року №995. Внесення зазначених портовиками змін дозволить вдосконалити законодавство та спростити процедури погодження та затвердження проектів будівництва та титулів об’єктів, адже бюрократизованість процедур погодження об’єктів будівництва значно уповільнює реалізацію проектів в морських портах.

Також в ході наради керівники морських портів висловили побажання скорішого прийняття постанови Кабінету міністрів про визначення меж територій морських портів та внесення змін до меж акваторій гаваней, піднімали питання передачі непрофільних активів ДП «АМПУ» до сфери управління місцевих органів влади, інших підприємств тощо.

Всі запропоновані зміни були направлені до профільних міністерств у вигляді проектів нормативних актів.

Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон уважно вислухав портове середовище та пообіцяв докласти максимум зусиль для полегшення роботи галузі.

 

bottom logo

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2015 | Privacy policy