Днопоглиблювальні роботи в Миколаївському порту тимчасово припинені

Адміністрація морських портів України (АМПУ) прийняла рішення про тимчасове призупинення проведення днопоглиблювальних робіт в акваторії Миколаївської гавані. На даний момент АМПУ детально вивчає питання проведення експлуатаційного днопоглиблення, в тому числі комерційну і екологічну складові робіт.

При цьому проведення днопоглиблювальних робіт критично для підвищення конкурентоспроможності Миколаївського порту і розвитку всього регіону. Представники портового бізнесу Миколаївського регіону неодноразово акцентували увагу на необхідності днопоглиблення, що дозволить наростити обсяги вантажоперевалки. Однак туристична і курортна складові півмільйонного міста не повинні страждати. Тому в АМПУ прийняли рішення про більш детальну оцінку проектної документації, для вивчення можливості зміни локації складування ґрунту.

АМПУ підкреслює, що експлуатаційне днопоглиблення, яке проводиться біля причалів Миколаївського порту, має все необхідне нормативне та техніко-економічне обґрунтування. Міністерство екології та природних ресурсів України своїм дозволом № 004 / 04–17 Мик від 25.04.2017 затвердило терміни та район виконання робіт, а також питання складування ґрунту. Державне агентство рибного господарства України листом від 16.05.2017 також надало своє погодження проведення днопоглиблювальних робіт. У свою чергу, Миколаївська міська рада 17.02.17 направила лист Миколаївському морському порту про погодження заяви про наміри експлуатаційного днопоглиблення. Крім того, згідно з вимогами законодавства, філія АМПУ в м.Миколаєві інформувала громадськість про наміри проведення днопоглиблювальних робіт — ніяких пропозицій і коментарів з цього приводу жителі міста і громадські організації не озвучували. Таким чином, роботи з днопоглиблення мають всі законні підстави для проведення в установленому обсязі і в узгоджені терміни.

Довідкова інформація:

Миколаївський порт є лідером з нарощування перевалки вантажів і однією з найбільш перспективних українських гаваней. За підсумками чотирьох місяців 2017 року порт увійшов до трійки лідерів з перевалки, з січня по квітень поточного року переробивши 8,05 млн т вантажів, що на 13% більше аналогічного періоду минулого року. У порту працюють найбільші в країні портові оператори і вантажовласники, серед них українські і міжнародні компанії «Бунге Україна», «Нікмет — Термінал», «Cofco Agri Україна», «Нібулон» та інші. Експлуатаційне днопоглиблення проводиться для подальшого розвитку порту. Такі роботи здійснюється вперше за останні п'ять років. Заплановано провести днопоглиблення кордонів всіх причалів до паспортної позначки в 10,5 м і акваторії порту до паспортної позначки 11,2 м. Згідно з технічним завданням, загальний обсяг робіт становить 500 тис. кубічних метрів.

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2019 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-nLinkedIn_logo-nslideshare-n