Администрация Измаильского морского порта

Адміністрація Ізмаїльського морського порту спільно з каякерами ліквідувала забруднення акваторії Дунаю

Вранці 17 листопада на поверхні р. Дунай в акваторії Ізмаїльського морського порту (в районі 95-го кілометра) були виявлені сліди нафтопродуктів. Інформація про це надійшла від оперативного чергового Ізмаїльського прикордонного загону.

У район виявленого забруднення оперативно прибули представники екологічного підрозділу адміністрації Ізмаїльського морського порту, які зафіксували на поверхні Дунаю біля «Старого» міського пляжу залишкову пляму нафтопродуктів розміром 200 на 7 м, витягнуту уздовж берега.

По тривозі були підняті судна загону ліквідації наслідків аварійних розливів, спільно з працівниками Морської адміністрації була обстежена акваторія від 96-го до 93-го кілометра річки, встановлено бонове загородження з метою локалізації забруднення, відібрані проби води в фонових точках.

Працівники Ізмаїльського відділу державного екологічного нагляду за морським середовищем державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу відібрали проби води безпосередньо на місці виявленого забруднення, щоб встановити джерело забруднення. Також співробітники інспекції побували на суднах, що стоять в районі 95-го кілометра, щоб з'ясувати обставини події.

Пляма нафтопродукту була оброблена сорбентом. Неоціненну допомогу в обробці мілководних ділянок акваторії надали хлопці з Ізмаїльського каяк-клубу, які з власної ініціативи взялися допомогти екологам. Накинувши мішки з сорбентом на каяки, спортсмени «дотяглися» до тих ділянок річки, куди не змогли підійти судна Адміністрації.

-       За результатами обстеження, проведеного нами вранці 18 листопада, встановлено, що забруднення на поверхні води ліквідовано, - розповів начальник Адміністрації Ізмаїльського морського порту Сергій Лапоног. - Невеликі ділянки узбережжя із залишками нафтопродукту додатково оброблені сорбентом. Більш того, ближче до полудня, на ділянці, де ліквідовано розлив, з'явилася зграя диких качок

Особливістю Ізмаїльського порту є велика кількість суден, що перебувають в акваторії у тривалому відстої або просто доживають тут свій вік без екіпажів. Якість контролю за їх технічним станом залишає бажати кращого, що найчастіше й призводить до відносно невеликих за обсягами викидів, до ліквідації наслідків яких залучається величезна кількість фахівців і технічних засобів.

З метою попередження масштабних забруднень акваторії Адміністрація Ізмаїльського морського порту постійно вдосконалює професійний рівень екіпажів спеціалізованих суден, проводячи підготовку та навчання, контролює запаси реагентів та удосконалює систему технічного контролю за акваторією.

 

Расположение

Координаты порта: 45°20′N, 28°51′E.

Адрес

Ул. Луки Капикраяна, 4, Измаил, 68609, Украина.

Контакты

 

Приемная:          +38 (073) 737-5924

 

Администрация: +38 (073) 737-5920

Администрация Измаильского морского порта

ГП «ИМТП»