Администрация Херсонского морского порта

О предприятии

Порт расположен на правом берегу Днепра, в 15 км. от его устья. Подход к порту осуществляется по фарватеру, проходящему по реке Рвач, рукаву Ольховый Днепр и собственно по Днепру.

 

Навигация в порту длится круглый год.

 

Преобладают ветры северного и северо-восточного направлений.

Дни с ветрами более 15 м/с составляют 10 % в год и чаще всего наблюдаются с ноября по март. Туманы наблюдаются в среднем 19–60 дней в году и держатся 5–6 часов в сутки.

 

Дельта Днепра объявлена заповедником. Ходить разрешается только по рукавам.

Проход по фарватеру, который ведет к порту, не представляет особых сложностей.

 

 

В зимний период, когда Днепр замерзает, суда проводятся к порту ледоколами.

 

Рейд порта Херсон представляет собой часть реки Днепр между верхним рейдом для речных судов, который расположен на 1 км выше по течению от элеватора, и меридианом восточной оконечности острова Малый Потемкин.

 

В Херсонском порту имеется один грузовой район, где обрабатываются генеральные и навалочные грузы. Длина причальной линии района – 1262 м.

 

 

Місто Херсон було засновано наказом Катерини II від 18 червня 1778 року.

 

Місто створювалося для захисту південних кордонів держави. Задля їх укріплення було вирішено побудувати місто у гирлі Дніпра з суднобудівною верф’ю, торговою пристанню та фортецею, які повинні були стати базою для створення чорноморського флоту. Ім’я місту дали на честь давньогрецької, а пізніше візантійської, колонії Херсонес.

 

У 1803 році Херсон отримує статус губернського центру, перший свій герб і починає розвиватися як торговий порт. На асигновані урядом кошти у 1806 році будується верф торгового суднобудування, з якої щороку спускалося на воду від 20 до 30 торгових суден. Відбувається постійне зростання економічних потреб міста, новий приплив робочої сили, збільшення кількості населення і об’єму будівництва.

 

На початку ХIХ ст. місто стало крупним центром цивільного суднобудування. Херсон продовжував розвиватися. Звідси за кордон відправляли стройовий ліс, вовну, сало, пшеницю, мідь, рибу; ввозили тонкі сукна, шовки, прянощі. У 1831 р. купецькі верфі стали єдиною державною верф'ю, де за період з 1833 по 1843 було споруджено 187 суден. Порт мав в своєму розпорядженні великий парусний і паровий флот...

 

З 1901 року, після 30-річної перерви, пов’язаної з роботами по поглибленню Дніпровського дна, знов відкриваються морські ворота міста. Херсон стає значним портом експорту хліба. За післявоєнні роки Херсон перетворився на промисловий, сільськогосподарський і культурний центр на півдні України. Обладнаний сучасною технікою, Херсонський морський  порт стає одним з ведучих на Чорному морі, займав гідне місце в зовнішньоторговельних зв'язках СРСР.

 

У наш час Херсонський морський  порт – сучасне підприємство, що входить до складу єдиного транспортного комплексу України. Порт розташований на правому березі Дніпра, в 15 км від його гирла. Підхід до нього здійснюється по фарватеру, який проходить по річці Рвач, рукаву Вільховою Дніпро і власне по Дніпру.

Расположение

Координаты порта: 46°38'N, 32°37'E.

Адрес

пр. Ушакова 4, Херсон, 73000, Украина.

Контакты

Тел.: +38 (0552)223-248

Администрация Херсонского морского порта

ГП «ХМТП»