АМПУ взяла участь в семінарі APEC в порту Антверпен

4–15 вересня 2017 року в порту Антверпен Королівства Бельгії відбувся семінар APEC (Antwerp/Flanders Port Training Center) на тему «Портова логістика». Адміністрацію морських портів України (АМПУ) представляв інженер відділу стратегічного планування та розвитку Андрій Какошин, який на конкурсних умовах отримав стипендію на участь від Уряду Фландрії. Крім того, на семінарі були присутні представники більш ніж 20 країн, серед яких Китай, Індія, Африка, Камбоджа, Малайзія, Оман, Бразилія, Куба, Литва, Албанія, Молдова та ін.

В рамках семінару учасники ознайомилися з принципами організації та діяльності морських портів на прикладі бельгійських портів Антверпен, Гент і Зебрюгге. Коженз них орієнтований на перевалку певних видів вантажів. Так, порт Антверпен є другим в Європі за вантажообігом і входить до складу інтегрованого нафтохімічного кластера (порти Антверпен-Джубайль-Сінгапур-Шанхай). Порт Зебрюгге позиціонується як європейський лідер з обробки Ro-Ro суден.

Особливістю зазначених портів є те, що в портах і в межах припортової 30-кілометрової зони побудовані виробничі і складські майданчики всесвітньо відомих виробників: BASF (хімічний концерн), Stora Enso (виробник картону), Nike (виробник одягу і взуття), Volvo cars (виробник авто) та ін., що в свою чергу забезпечує порти Бельгії постійним вантажопотоком, а також створює можливості для кооперації та реалізації інфраструктурних проектів.

«Розвиток портів не тільки як перевантажувальних зон, але і як місць виробництва товарів з доданою вартістю є поширеною європейською практикою. Українські порти досягнуть значного успіху, якщо будуть використовувати саме цей шлях розвитку. Певні кроки вже зроблені. Зокрема, проект актуалізованої Стратегії розвитку морських портів України до 2038 року, який спільно розробляють фахівці АМПУ і Міністерства інфраструктури, включає створення промислових потужностей в портах», — зазначив Андрій Какошин.

Також в рамках семінару були організовані екскурсії на термінали і склади DP World, Catoen Natie, Mittal Steel та ін. В ході семінару Андрій Какошин презентував АМПУ, а також провів двосторонні зустрічі з представниками порту Клайпеда і Національною портовою адміністрацією ПАР Transnet.

2017092101

2017092102

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2019 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-nLinkedIn_logo-nslideshare-n