АМПУ передала Мінінфраструктури доопрацьований проект Методики портових зборів

АМПУ (Адміністрація морських портів України) спільно з ДП «УкрНДІМФ» (Науково-дослідний проектно-конструкторський інститут морського флоту України) закінчили доопрацювання проекту Методики розрахунку ставок портових зборів, відповідно до доручення Міністерства інфраструктури України. Документ в кінці червня спрямований в профільне міністерство.

В Адміністрації врахували рекомендації зарубіжних експертів, наукових установ, зокрема, профільного інституту «ЧорноморНДІпроект», а також пропозиції підприємств, в тому числі приватного бізнесу, які використовують портову інфраструктуру. Проект Методики побудований на т.зв. OPEX, тобто операційних витратах, без урахування інвестиційної складової. Яким чином будуть фінансуватися інвестиційні проекти, буде визначено на рівні Кабінету міністрів України і Міністерства інфраструктури.

Основна перевага оновленої Методики в тому, що Україна в розрахунку портових зборів перейде від умовного об'єму судна до більш справедливої ​​системи розрахунку грос-тоннаж (gross registered tonnage, GRT). Також при оновлених розрахунках портових зборів важливо враховувати, що разом зі зборами для бізнесу повинен бути перерахований принцип оподаткування та відрахування дивідендів з боку АМПУ.

Після внутрішнього обговорення Методика буде презентована фахівцями Міністерства та Адміністрації портовій спільноті.

2017071406

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2018 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-n