Портові збори будуть знижені з 1 січня 2018 року

Кабінет Міністрів України (КМУ) прийняв рішення знизити ставки портових зборів до 20% з 1 січня 2018 року. Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду в середу, 6 вересня 2017 року.

Крім того, постанова КМУ передбачає з 1 січня 2018 року зниження частини відрахувань чистого прибутку, які платить АМПУ в бюджет, з 75% до 50%.

«Прийняте сьогодні рішення Уряду про зниження ставок портових зборів — мабуть, найбільш очікуване останнім часом для бізнесу. Для АМПУ як держпідприємства, відповідального за розвиток портової інфраструктури, вкрай важливо, що одночасно зі зниженням зборів будуть скорочені і відрахування до бюджету частини чистого прибутку з 75 до 50 відсотків. А це означає, що тепер більш значна частина прибутку Адміністрації буде спрямована на капітальні інвестиції. Адже при існуючому рівні відрахувань портові збори, які повинні бути в першу чергу джерелом модернізації та розвитку портової інфраструктури, формували бюджетні платежі. Очікуємо комплексного ефекту від цих кроків — у вигляді підвищення конкурентоспроможності українських портів в Азово-Чорноморському басейні та зміцнення позицій українських експортерів і імпортерів. Здешевлення логістики — хороший стимул для зростання їх ринкової активності. А це розширення обсягів виробництва, нові зовнішньоторговельні контракти, нові вантажопотоки, нова спільна робота», — заявив Райвіс Вецкаганс, керівник АМПУ.

Очікується, що зміни в норматівно-правові акти, необхідні для реалізації прийнятих рішень, будуть розроблені і прийняті до кінця поточного року.

Нагадаємо, паралельно йде активна робота над проектом методики розрахунку ставок портових зборів. Документ дасть алгоритм формування ставок портових зборів, в структурі яких буде міститися базова ставка, «відповідальна» за покриття поточних витрат, і інвестиційна складова — джерело коштів на модернізацію і розвиток. На основі нової Методики будуть введені актуальний порядок справляння портових зборів і порядок їх цільового використання.

2017090101

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2018 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-n