АМПУ прибрала аварійне судно «Параллель» з одеського пляжу

Напередодні сезону відпочинку в Одесі спеціалісти Адміністрації морських портів України перемістили аварійний катер «Параллель» з мілини одеського міського пляжу «Дельфін» на спеціально відведений безпечний майданчик у порту Чорноморськ.


«Операція була виконана силами Одеської та Іллічівськові філій ДП «АМПУ». АМПУ відповідає за безпеку судноплавства в акваторіях портів. Але у випадку з аварійним буксиром, який штормом викинуло на міський пляж, йшлося про потенційну екологічну небезпеку для курортної зони та акваторії Чорного моря. Тому спільно з місцевою владою, екологічною інспекцією та правоохоронними органами було погоджено план дій по переміщенню судна в безпечне місце», — прокоментував подію керівник Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс.


Операція з переміщення «Параллелі» зайняла 2 доби. Спочатку водолазна команда Адміністрації одеського порту визначила характер та ступінь пошкоджень, отриманих буксиром внаслідок шторму. Після цього водолази здійснили необхідні проміри глибин для підходу найпотужнішого в Україні плавкрану «Богатир» з порту Чорноморськ. Згодом вони відновили герметичність корпусу судна, наклали пластирі та заглушки на виявлені в обшивці отвори, після чого спеціалісти АМПУ відновили плавучість аварійного катера за допомогою водовідливних насосів.


Одночасно вся навколишня акваторія була огороджена бонами на випадок виникнення загрози витоку паливно-мастильних матеріалів з аварійного судна, а на місці операції постійно чергували працівники екстрених служб.


По завершенню всіх підготовчих робіт розпочалась власне аварійно-рятувальна операція. Після відкачування води з напівзатопленого катера, його за допомогою лебідки стягли з мілини ближче до хвилерізу, перемістили та закріпили на палубі плавкрану «Богатир», який і доставив його до визначеного місця безпечного зберігання у порту Чорноморськ.

2019041202

2019041207

2019041204

2019041205

2019041203

2019041206

Довідка:

19 листопада 2018 року, приблизно о 3 годині ночі, катер «Параллель» (порт приписки — Ізмаїл) вийшов з Херсона з баржею на буксирі і взяв курс на південний захід. О 9:00 екіпаж подав сигнал SOS, який прийняв Державний морський рятувально-координаційний центр в Одесі. За вказаними координатами у море вийшли рятувальні катери. Як виявилося, катер потрапив у шторм і в його машинне відділення стала поступати вода, що загрожувало потопленням судна. Сигнал лиха прийняли також з танкера «Аркадія», який о 10:17 ранку зняв з буксира екіпаж у складі шести осіб. Катер «Параллель» залишили дрейфувати під наглядом рятувальників, і через 8 годин штормові хвилі перекинули його через хвилеріз одеського узбережжя і викинули на мілину пляжу «Дельфін».

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2019 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-n