АМПУ: Порядок перевірки та взяття проб води встановлює прозорий механізм визначення джерел забруднення та запобігає корупційним зловживанням

«Порядок перевірки, взяття проб води та проведення їх аналізу» став уже другим важливим для портової галузі документом, схваленим Кабінетом міністрів України за останні два місяці, безпосередню участь у розробці яких брали фахівці Адміністрації морських портів України. Схвалення цього Порядку – передостанній крок для побудови сучасної та прозорої системи екологічних перевірок у морських портах України. Наступним стане «Порядок обчислення розміру відшкодування та сплати збитків, заподіяних внаслідок забруднення із суден, кораблів та інших плавучих засобів територіальних і внутрішніх морських вод України», який наразі опрацьовується робочою групоюДержавної регуляторної служби, у складі якої також фахівці АМПУ.

«За новим Порядком проби з місця забруднення в обов’язковому порядку порівнюються з результатами дослідження показників якості води у фонових точках, які будуть відібрані АМПУ в разі виявлення забруднення. В акваторіях українських портів судна – далеко не перший фактор забруднення. Значно більшу шкоду акваторії наносять стічні води та міські колектори. Ще однією причиною можливих забруднень є порушення правил перевалки вантажів на терміналах. Для визначення джерела забруднення важливо знати, в якому стані була акваторія порту до його виявлення. Саме задля цього АМПУ створила та розвиває систему моніторингу стану акваторії в усіх портах країни та регулярно публікує результати моніторингу на своєму сайті»,— відзначив керівник Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс.

За його словами, це дозволить одночасно запобігти проявам корупції під час встановлення джерела забруднення у портах та не дозволить порушникам природоохоронного законодавства уникнути відповідальності.

Відтепер, як зазначають фахівці з екології АМПУ, у портах є чіткі правила, які визначають не тільки, хто і як виявляє факт забруднення, але й одностайний порядок дій для визначення його джерела, у разі якщо є достатні підстави вважати, що забруднення здійснило судно. Зокрема, відтепер чітко визначається: де і хто має забезпечувати відбір проб та хто має бути при цьому присутнім; посуд, у який здійснюється відбір проб; термін зберігання контрольних екземплярів; проведення аналізу проб сертифікованими лабораторіями.

2019082211

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2019 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-nLinkedIn_logo-nslideshare-n