Адміністрація морських портів України спростовує припущення невідомих авторів інтернет-видання Mind.ua

Адміністрація морських портів України спростовує припущення невідомих авторів інтернет-видання Mind.ua і платформи Скажи.ua, наведених у публікації від 16 серпня цього року у статті «Схематоз» місяця: як працює «екологічна схема» в Одеському порту», доступної за посиланням:  https://mind.ua/publications/20200887-shematoz-misyacya-yak-pracyue-ekologichna-shema-v-odeskomu-portu. Зокрема, необґрунтоване твердження про «участь або як мінімум лояльність» керівництва держпідприємства і особисто Райвіса Вецкаганса в корупції при проведенні екологічних перевірок суден у портах. Це припущення є неправдивим, демонструє нерозуміння суті й механізму екологічних перевірок у портах, про які взялося писати видання, а також шкодить діловій репутації державного підприємства і його керівника. Анонімність авторів може свідчити про їхню заангажованість.

Стаття «Схематоз» місяця: як працює «екологічна схема» в Одеському порту» хоча й порушує актуальну для портової галузі проблему, але при цьому містить не обґрунтовані припущення й звинувачення на адресу АМПУ. Очевидно, що автори не змогли або не захотіли розібратися в темі. У зв'язку з цим АМПУ вимагає офіційного спростування некоректних і ганебних тверджень, а також прямого діалогу з авторами, які чомусь вважають за доцільне приховувати свої імена.

З моменту приходу Райвіса Вецкаганса на посаду голови АМПУ саме Адміністрація виступила ініціатором розробки документів, які вирішують проблему врегулювання екологічних перевірок у морських портах України. Завдяки активності та експертизі співробітників АМПУ, Державної регуляторної служби та Європейської бізнес-асоціації у 2019 році були розроблені й затверджені Кабінетом Міністрів України два Порядки, що ліквідують передумови для корупційних дій при проведенні екологічних перевірок: Порядок взаємодії з Державною екологічною інспекцією у разі виявлення випадків скидання суднами забруднюючих речовин у межах акваторії порту» і «Порядок перевірки суден, взяття проб води та проведення їх аналізу».

Ці два документи визначають чітку послідовність дій у разі виявлення забруднень у портах, прописують і розмежовують функції АМПУ, Держекоінспекції, Морської і річкової служби і межі повноважень екоінспекторів. Зокрема, вони визначають: де, хто і в яких випадках повинен забезпечувати відбір проб, хто повинен при цьому бути присутнім; посуд, у який здійснюється відбір проб; термін зберігання контрольних примірників. Тепер у разі виникнення сумнівів можна проби замовити і порівняти з фоновими показниками, які регулярно відбирає й публікує на своєму сайті АМПУ. І, нарешті, ці документи передбачають проведення аналізу проб сертифікованими лабораторіями.

Зараз АМПУ спільно з Держрегуляторслужбою, експертами профільних асоціацій та представниками міністерств інфраструктури та екології продовжує роботу над третім, заключним документом — «Порядок обчислення розміру відшкодування та сплати збитків, заподіяних внаслідок забруднення із суден, кораблів та інших плавучих засобів територіальних і внутрішніх морських вод України».

Ці три Порядки дозволять забезпечити прозорі умови проведення перевірок і наблизять українські порти до європейських стандартів забезпечення охорони довкілля.

Усім компаніям, що працюють у галузі, добре відома роль АМПУ в розробці й прийнятті цих основоположних для вирішення проблеми екологічних перевірок у портах документів, а також неявна для всіх інших тривала й непроста боротьба з бюрократією за їх прийняття. І від журналістів, які бажають підготувати збалансований матеріал з актуальної проблеми, з’ясування цієї інформації не вимагає значних зусиль. Однак, на жаль, це не було зроблено і матеріал вийшов вкрай недбалим і непрофесійним. Адміністрація морських портів України вимагає прибрати з тексту необґрунтовані звинувачення, що шкодять діловій репутації підприємства та його керівництва, або опублікувати спростування.

Нагадуємо, що прес-служба АМПУ відкрита для діалогу з журналістами. Ви завжди можете звернутися із запитом або за уточненнями за електронною адресою   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або за телефонами 044-324-00-97 та 067-463-74-40.

2019082711

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2019 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-nLinkedIn_logo-nslideshare-n