У першому півріччі 2019 року АМПУ збільшила капітальні інвестиції, фінансування експлуатаційного днопоглиблення та ремонту власного флоту

Адміністрація морських портів України (АМПУ) підбила фінансові підсумки роботи за перше півріччя 2019 року. Чистий дохід підприємства склав 3,37 млрд грн. Чистий прибуток зменшився до 853,61 млн грн (з 1,15 млрд грн у 1 півріччі 2018 р.). При цьому капітальні інвестиції АМПУ в січні-червні 2019 року збільшилися майже на 65 млн. грн до 390,1 млн грн. Фінансування проектів з експлуатаційного днопоглиблення та ремонту власного флоту зросло в 1,6 рази.

 

Показники чистого доходу підприємства стабілізувалися та демонструють позитивну динаміку після зменшення розміру портових зборів на 20% з початку 2018 р., яке призвело до суттєвого зменшення фінансових показників АМПУ. За підсумками першого півріччя чистий дохід збільшився майже на 9,5%, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

«Фінансова звітність підприємства чітко відображає здобутки АМПУ та проблеми з якими стикалось підприємство у першому півріччі 2019 року. Нам вдалося збільшити обсяг капітальних інвестицій в портову інфраструктуру. Також у 1,6 рази – до понад півмільярда гривень —  збільшити фінансування проектів з підтримання паспортних глибин у наших портах та ремонту власного флоту. Це позначилося на зменшенні чистого прибутку АМПУ. Але це необхідні витрати. Підтримання паспортних глибин у портах є однією з головних функцій АМПУ. А збільшення витрат на ремонт власного флоту обумовлено необхідністю відновлення спеціалізованих днопоглиблювальних суден, які АМПУ отримало від «Укрводшляху» у 2018 р.» — зазначив керівник Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс.

Також керівник АМПУ додав, що нестабільна дивідендна політика держави ускладнює довгострокове планування розвитку портової галузі та ставить під загрозу реалізацію проектів з розвитку портової інфраструктури на найближчі декілька років.  За останні 3 роки Кабінет міністрів України тричі змінював ставку дивідендів, яку АМПУ сплачує з прибутку до державного бюджету. У 2017 діяла ставка 75%, у 2018 – 50% (за умови зниження ставок портових зборів на 20%), у 2019 – 90%.

У підсумку, у першому півріччі ДП «АМПУ» перерахувало до державного бюджету 1,83 млрд грн дивідендів, податків та інших платежів. Зменшення обсягу відрахувань до бюджету у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року також обумовлено нестабільністю дивідендної політики. У першому кварталі підприємство здійснювало виплати до бюджету за 4 квартал 2018 р. за ставкою 50%, у другому вже здійснило перші платежі за ставкою 90%.

Загалом за час свого існування Адміністрація морських портів України інвестувала у розвиток портової галузі понад 6,5 млрд грн. У той же час відповідно до дивідендної політики держави обсяг виплат АМПУ до бюджету за ці роки був утричі вищий  — понад 20 млрд грн.

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2019 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-nLinkedIn_logo-nslideshare-n