Левова частка експорту маріупольських меткомбінатів припадає на Маріупольський морський порт

Гірничо-металургійна група «Метінвест» експортує більше половини виробленої в Маріуполі металопродукції (Маріупольський металургійний комбінат «Метінвест» і «Азовсталь») великотоннажними судами з Маріупольського морського порту.

Про це повідомив директор з корпоративних фінансів «Метінвесту» Олександр Любарев, передають Порти України.

За його словами, близько 35-40% вантажів доставляється і відправляється маріупольськими метпідприємствами залізницею.

«Решта – морем, так як відвантажувати метал економічно більш вигідно великими судами з Маріуполя», – сказав Любарев в ході «Українського фінансового форуму» в Одесі на минулому тижні.

При цьому топ-менеджер відзначив, що після будівництва Керченського мосту ситуація з проходженням суден ускладнилася, їх затримують для перевірки, тому влада повинна на державному рівні займатися налагодженням питань щодо проходження суден.

Разом з тим, Любар зазначив, що ситуація дещо покращилася останнім часом, висловивши припущення, що в найближчі рік-півтора не буде її погіршення.

«Хоча ще залишається питання – наскільки ефективно буде управлятися «Укрзалізниця», здійснювати перевезення, чи будуть локомотиви», – додав він.

Любарев додав, що складнощі з відправкою вантажів з Маріуполя не вплинули на виконання контрактів. «У нас і під час війни не було з цим складнощів, так як є запаси в портах», – уточнив він.

Топ-менеджер підкреслив, що «Метінвест» здійснює великі інвестиції в маріупольські комбінати.

«У 2018 році інвестовано в цілому в підприємства групи близько $ 800 млн, з яких близько $ 200–250 млнв маріупольські комбінати», – сказав Любарев.

Національний промисловий портал

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2019 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-nLinkedIn_logo-nslideshare-n