Європарламент ухвалив резолюцію із засудженням дій Росії в Азовському морі, які порушують міжнародне морське право

У резолюції про ситуацію в Азовському морі, за яку проголосували депутати Європейського парламенту, висловлено занепокоєння мілітаризацією регіону і частими перевірками комерційних судів. https://bit.ly/2Sj0T7b 

Європейський парламент 25 жовтня без обговорення ухвалив резолюцію, у якій висловив занепокоєння порушенням Росією міжнародного права в Азовському морі. Засідання транслювали на сайті Європарламенту.

У документі, що складається із 15 пунктів, засуджено надмірну активність Росії щодо перевірки комерційних суден в акваторії Азовського моря, як українських, так і третіх країн, зокрема тих, що йдуть під прапорами держав ЄС.

«Парламент… закликає Раду Європи вимагати, щоб Російська Федерація негайно припинила інтенсивну і дискримінаційну інспекцію судів, і розглянути відповідні контрзаходи», – ідеться в резолюції.

«Цільові санкції щодо Росії буде посилено, якщо конфлікт в Азовському морі загостриться», – попередили у Європарламенті.

Депутати висловили стурбованість мілітаризацією регіону, можливим перетворенням його на чергову точку воєнного конфлікту між Україною та Росією.

«Парламент висловлює жаль щодо незаконного видобування нафтогазових ресурсів Російською Федерацією на території України; наголошено на можливій небезпеці того, що Росія захопить українські нафтогазові родовища в Азовському морі, щойно досягне своєї мети перетворити його на своє внутрішнє озеро», – ідеться в одному з пунктів резолюції.

У документі також підкреслено доцільність створення посади спеціального представника Євросоюзу з питань Криму і Донбасу, в обов'язки якого входитиме моніторинг ситуації в Азовському регіоні. Депутати запропонували надати спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ в Україні, технічні засоби контролю за ситуацією на Азові.

Слухання у Європарламенті, присвячені загостренню ситуації в Азовському морі, відбулися 23 жовтня.

2018102611

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2019 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-nLinkedIn_logo-nslideshare-n