Поводження з морським пластиковим сміттям з суден Міжнародною морською організацією (IMO) прийнято План дій

Міжнародна морська організація (ІМО) пообіцяла вирішити велику проблему, яку відходи пластика представляють для морського середовища, за допомогою прийняття Плану дій, мета якого, поліпшити існуючі правила і ввести нові додаткові заходи для зменшення морських пластмасових відходів з суден.

Комітет із захисту морського середовища ІМО (КЗМС) прийняв (26 жовтня) План дій, щоб внести вклад в глобальне рішення щодо запобігання забруднення океанів пластиковими відходами з судів.

Скидання пластмас в море вже заборонено Правилами щодо запобігання забруднення сміттям з суден в Міжнародній конвенції щодо запобігання забрудненню із суден (МАРПОЛ), що також зобов'язує уряди країн забезпечувати належні портові приймальні споруди для отримання суднових відходів. Відповідно до Лондонської конвенції та Протоколу про скидання відходів у море дозволяється скидати тільки дозволені матеріали, і ці відходи — наприклад, від днопоглиблювальних робіт — повинні бути повністю оцінені, щоб гарантувати, що вони не містять шкідливих матеріалів, наприклад, таких як пластмаси.

Визнаючи, що необхідно зробити більше для вирішення проблем навколишнього середовища і здоров'я, які завдаються морським пластиковим сміттям, держави-члени ІМО, на засіданні Комітету із захисту морського середовища (КЗМС), погодили дії, які повинні бути завершені до 2025 року, що будуть відноситись до всіх суден, включаючи рибальські судна. План дій відповідає цілям поставленим в Декларації ООН 2030 «Сталий розвиток» 14 (SDG 14) по океанах.

Морське пластикове сміття також може становити небезпеку для судноплавства. Наприклад, занедбані або втрачені рибальські мережі можуть заплутатися в пропелерах і рулях.

План дій ІМО щодо вирішення проблеми забруднення морським пластмасовим сміттям з суден

У Плані дій наголошується, що морське пластикове сміття потрапляє у морське середовище в результаті широкого спектру наземних і морських робіт. Обидва макропластика (наприклад, великі пластикові предмети, такі як пластикові пакети, пляшки з водою і знаряддя лову) і мікропластикі (невеликі пластикові частинки розміром в п'ять міліметрів або менш) зберігаються в морському середовищі і призводять до згубного впливу на морське життя і біорізноманіття, а також негативний вплив на здоров'я людини. Крім того, морське пластикове сміття негативно впливає на такі види діяльності, як туризм, рибальство і судноплавство. Цей пластиковий матеріал може бути повернутий в оборот шляхом повторного використання або переробки. Дослідження показують, що, незважаючи на існуючу нормативну базу для запобігання забруднення морським пластиковим сміттям з суден, скиди в море продовжують відбуватися.

План дій ІМО передбачає механізми визначення конкретних результатів, і дій, для досягнення цих результатів.

План ґрунтується на існуючих політичних і регуляторних нормах, визначає можливості для поліпшення цих норм і впроваджує нові допоміжні заходи для вирішення проблем забруднення океанів морським пластиковим сміттям з суден. Конкретні заходи і деталі будуть додатково розглянуті MEPC 74. https://bit.ly/2zecYlp

2018103101

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2019 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-nLinkedIn_logo-nslideshare-n