Україна приєдналася до Конвенції про вантажну марку

Україна приєдналася до Протоколу 1988 року до Міжнародної конвенції про вантажну марку 1966 року. Про це повідомила прес-служба Посольства України у Великій Британії.

Згідно з повідомленням, церемонія відбулася 5 грудня в штаб-квартирі Міжнародної морської організації (IМО) в Лондоні. Державний секретар Міністерства інфраструктури Андрій Галущак вручив генеральному секретарю IМО Кітак Ліму інструмент про приєднання України до Протоколу. Рішення про приєднання до Протоколу уряд України прийняв 21 листопада поточного року, про що видав відповідну постанову № 991.

«Приєднання України до цього міжнародного договору сприятиме вдосконаленню правил щодо оглядів та видачі обмірювальних свідоцтв суднам, які здійснюють міжнародні рейси, з метою забезпечення безпеки судноплавства»,— сказано в повідомленні.

Галущак також поінформував генсека IМО про протиправні дії Росії в Азовському морі і Керченській протоці, які становлять небезпеку для міжнародного судноплавства і призводять до збитків Маріупольського та Бердянського морських портів.

Конвенція про вантажну марку — міжнародна конвенція, підписана 5 квітня 1966 року в Лондоні з ініціативи Міжнародної морської організації. У 1988 році спеціальним Протоколом в неї були внесені зміни, пізніше, в 2003 році доповнені Комітетом з безпеки на морі IМО. Змінена Конвенція про вантажну марку (КГМ-66/88) набрала чинності 1 січня 2005 року.

Конвенція забороняє вихід в море судна в міжнародний рейс, якщо воно не було відповідним чином оглянуто, йому не була нанесена вантажна марка і не видано Міжнародне свідоцтво про вантажну марку або, коли необхідно, Міжнародне свідоцтво про вилучення для вантажної марки. У Додатках до Конвенції встановлюються правила визначення вантажних марок, умови призначення та величини надводного борту, модифікації конвенційних вимог щодо зон, районів і сезонних періодів, а також наводяться форми Міжнародного свідоцтва про вантажну марку.

У 1988 році був прийнятий Протокол до Конвенції про вантажну марку, який набрав чинності в 2000 році. Цим Протоколом вимоги Конвенції 1966 року щодо огляду та видачі Міжнародних свідоцтв були приведені у відповідність до вимог Міжнародної конвенції щодо запобігання забрудненню із суден (МАРПОЛ 73/78) і Міжнародної конвенції з охорони людського життя на морі (СОЛАС).

ports.com.ua

2018120601

АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ

© 2013 — 2019 | PRIVACY POLICY. POWERED BY ASA&NNV

Ми в соціальних мережах

n-ayt-nLinkedIn_logo-nslideshare-n