Новости

port logo-ru

Миссия ЕС рассмотрит возможность поддержки инфраструктурных проектов в Азовских портах

29 - 30 січня у Маріуполі відбулася виїзна нарада з розгляду потенційних можливостей допомоги Європейського Союзу у розбудові транспортної галузі Приазовського регіону. Місія ЄС має на меті оцінити ситуацію та на основі висновків за результатами візиту визначити механізми посилення підтримки регіону, ґрунтуючись на чинних програмах ЄС та європейських фінансових інституцій.

 

Під час заходу учасники місії ЄС ознайомилися з ситуацією, що склалася в українських портах на Азовському морі внаслідок дій Російської федерації на сході України та у Керченській протоці. Крім того, представники АМПУ презентували низку пропозицій з розвитку азовських портів. Серед найпріоритетніших проектів було зазначено придбання спеціалізованого флоту та проведення днопоглиблення в портах Маріуполя та Бердянська, адже це є запорукою підтримання їх конкурентоспроможності та забезпечення безпечного мореплавства на Азові.

 

За словами керівника Маріупольської філії АМПУ Ігоря Барського, також актуальним є оновлення криголаму на Азові, що дозволить у наступні десятиріччя бути впевненими у безперебійному проходженні суден в українські порти Азовського моря в складних льодових умовах.

 

Начальник відділу стратегічного планування та розвитку ДП «АМПУ» Володимир Шемаєв відзначив, що зараз Адміністрація морських портів України продовжує модернізацію причального фронту у порту Маріуполь. В свою чергу інвестор - державний стивідор ММТП до осені планує запустити там першу чергу сучасного зернового терміналу.

Представники європейських країн ознайомилися також з іншими перспективними проектами розвитку інфраструктури портів Маріуполь та Бердянськ, зокрема, реконструкції гідротехнічних споруд на причалах №2, 3 у Маріупольському порту та причалів №7 та 8 у Бердянську.

 

Мета місії ЄС, що працюватиме в Україні до 2 лютого, – оцінити вплив російської агресії в Азовському морі на економічну і соціальну ситуацію в Приазов'ї та можливості спільної реалізації низки інфраструктурних проектів у регіоні.

 

У заході взяли участь заступник Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктор Довгань, місія представників Європейського Союзу високого рівня на чолі з Томасом Майр-Гартінгом, директором Європейської служби зовнішньої дії з питань Європи та Центральної Азії, та Петером Вагнером, директором Групи підтримки України при Європейській Комісії, а також (по лінії МЗС) Міністр закордонних справ України Павло Клімкін та Міністри закордонних справ Королівства Данії А.Самуельсен та Чеської Республіки Т.Петршічек, представники місцевої влади.

 

Від ДП «АМПУ» у зустрічі взяли участь начальник відділу стратегічного планування та розвитку ДП «АМПУ» Володимир Шемаєв та керівники Адміністрацій Маріупольського та Бердянського морських портів Ігор Барський та Олександр Барчан.

 

2019013011

 

2019013012

 

2019013013

АДМИНИСТРАЦИЯ МОРСКИХ ПОРТОВ УКРАИНЫ

© 2019 | Privacy policy